ABD Şehri, Kriptoda Getiri Çiftliği Yapmayı Planlıyor

0 2

Virginia’nın Fairfax şehri, emeklilik sistemi yatırımları için kriptoda getiri çiftçiliği yapmayı planlıyor.

Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’ndaki bir panelde, Fairfax İlçe Polis Memurları Emeklilik Sisteminin baş yatırım görevlisi Katherine Molnar, şehrin kripto planları hakkında konuştu. Molnar, şehrin emeklilik fonlarının bir kısmı ile kripto yatımını yapmasının ardından şimdi de kriptodaki getiri çiftçiliği seçeneklerine baktığını söyledi. Ona göre sistem, üç hafta içinde iki yeni kripto odaklı hedge fon yöneticisine fon sağlayacak.

Molnar, şehrin iki emeklilik fonu üzerinden kriptoya yedi yatırım yaptığını söyledi. Bu yedi yatırım verim çiftçiliği, temel alım satım ve çapraz borsa arbitrajı dahil olmak üzere kriptoda çeşitli stratejiler uygulayan bir hedge fonunun yanı sıra oynaklıktan yararlanmak için stratejileri de içeriyor. Konu hakkında yapılan açılamada şu ifadeler yer aldı:

“Hedge fonunu seviyoruz, alanda oynaklık olduğu gerçeğini seviyoruz. Varlık sınıfındaki oynaklıktan korkmak yerine, isterseniz bu oynaklığı kullanabileceğiniz bir bağlam bulmaya çalışıyoruz ve elbette oynaklık göreceli değer türü stratejiler için iyidir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.