ABD’li Senatör Elizabeth Warren, Fidelity’nin Bitcoin Hamlesini Eleştirdi

0 0

Fidelity’nin emelilik tasarrufları ile Bitcoin hamlesine bir eleştiri de ABD’li Senatör Elizabeth Warren’dan geldi. Warren kripto varlıkların spekülatif olduğunu bir kez daha öne sürerek planı eleştirdi.

ABD’li senatör Elizabeth Warren kripto karşıtı açıklamalarına devam ediyor. Warren şimdi de Fidelity’nin geçtiğimiz günlerde müşterilerine emeklilik tasarrufları ile Bitcoin’e yatırım yapmaya izin veren hamlesini hedef aldı. Warren, ABD’li senatör Tina Smith ile birlikte Fidelity Investments’in CEO’su Abigail Johnson’a yazdığı bir mektupta, kripto varlıkların spekülatif olduğunu öne sürerek milyonlarca Amerikalının emeklilik tasarrufları ile bu riskli varlığa yatırım yapmasından endişe duyduğunu söyledi. Ayrıca şirkete dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp gibi diğer risklerle nasıl başa çıkacağını sordu. 

Geçtiğimiz günlerde benzer bir eleştiri de ABD Çalışma Bakanlığı’ndan gelmişti. Bakanlık, oynaklığa dikkat çekerek böyle bir hamle için kripto varlıkların olgunlaşması gerektiğini öne sürmüştü. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.