Binance, Ukraynalı Mülteciler İçin Kripto Kartını Piyasa Sürdü

0 1

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, bugün Ukrayna’dan savaş yüzünden Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkelerine taşınmak zorunda kalan tüm mevcut ve yeni Binance kullanıcıları için Binance Mülteci Kripto Kartını piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Binance kartı için Contis iş birliği yapıldı. Binance Mülteci Kripto Kartı ile ülkelerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalıların kripto ödemeleri yapmasına, almasına ve EEA’daki kart ödemelerini kabul eden perakendecilerde satın alma işlemlerini tamamlamasına izin verecek.

Binance, Ukraynalılar İçin Mülteci Kripto Kartını başlattı

Binance, Rotary ve Palianytsia gibi kar amacı gütmeyen çeşitli kuruluşlarla birlikte çalıştığını ve Avrupa Ekonomik Alanı içinde bulunan Ukraynalı mültecilerin para gönderip, almaları ve satmaları için bir yol sağladığını duyurdu.

Kripto işlemlerine erişimin yanı sıra, kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından doğrulanan kartın kullanıcıları, Binance’den Binance USD (BUSD) şeklinde finansal destek alacak. Bu kullanıcılar, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından önerilen bağış miktarı 75 BUSD’i üç ay boyunca alacak.

Binance Charity Başkanı Helen Hai,

“Ukrayna için böylesine zor bir zamanda, acil finansal ihtiyaçları olan insanlara yardımcı olmak için hızlı, ucuz ve güvenli bir fon transfer etme yolu sunulduğu için kripto paraların yararlı bir araç olduğu çok açık.”

Binance’in Ukrayna Genel Müdürü Kirill Khomyakov şunları söyledi:

“Bugüne kadar yaklaşık dört milyon insan Ukrayna’yı terk etti. Savaştan zarar gören ve evlerini terk etmek zorunda kalan insanlara yardım etmek bizim sorumluluğumuzdur. Binance Mülteci Kartı Ukraynalıların Binance ve diğer hayır kurumlarından yardım almasına ve gerekirse diğer cüzdanlardan kripto para birimi almasına izin verecek.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.