“Black Swan” Yazarı, NFT Çılgınlığının Sona Ermeye Başladığını Söyledi

0 2

“Black Swan” yazarı Nassim Taleb, artan faiz oranları nedeniyle NFT’lerin etrafındaki yutturmacanın dağıldığına inanıyor.

“Black Swan” yazarı Nassim Taleb, yakın tarihli bir tweet’inde NFT çılgınlığının sona ermek üzere olabileceğini söyledi. Lübnanlı-Amerikalı matematiksel istatistikçi, daha yüksek faiz oranlarının balonu patlatacağına inanıyor. ABD Merkez Bankası’nın devam eden parasal sıkılaştırmasının riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturması bekleniyor.

Taleb, Jack Dorsey’in ilk tweet’inin NFT değerinin neredeyse tüm değerini kaybettiğine işaret etti.

Kripto girişimcisi Sina Estavi, Dorsey’in tweet’i için 2,9 milyon dolar harcadıktan sonra geçen Mart ayında oldukça heyecan yarattı. Tweet, Cent tarafından işletilen “Valuables” platformunda bir açık artırma ile satıldı. Dorsey daha sonra satıştan elde edilen geliri hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı.

Daha önce bildirildiği üzere Estavi kısa süre önce nadir bulunan NFT’sini satmaya karar verdi. Başlangıçta girişimci, Dorsey’in ilk tweet’inin özel kopyası için 48 milyon dolar istedi. Ancak, NFT’yi satma girişimi, müzayedenin başlamasından kısa bir süre sonra bir felakete dönüştü. Estavi, yüzlerce dolar aralığındaki sadece küçük tekliflerin gelmesinin ardından sosyal medyada alay konusu oldu. İşadamı daha sonra ilk fiyat etiketini kaldırmak zorunda kaldı.

Estavi, Reuters’e NFT’yi “dijital dünyanın Mona Lisa’sı” olduğunu düşündüğü için kimseye satmayacağını söyledi. Açık artırma iptal olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.