Cardano Kurucusu Hoskinson: ABD’li Kurumlar, Kriptoyu Düzenlemeye Hazır Değil

0 5

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ABD’deki kripto düzenlemeleri hakkında konuştu. Hoskinson ABD’li kurumların, kriptoyu düzenlemeleye hazır olmadığını söyledi.

Hoskinson, Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde bir konuşma gerçekleştirdi. Düzenleyici çabaları ele alan Hoskinson, ABD’li düzenleyicilerin neden kripto varlıkları düzenlemede zorlandığını açıkladı. Ona göre ABD’li düzenleyiciler, kripto varlıkların devrim niteliğindeki doğasını ele almak için yetersiz donanıma sahip ve kripto varlıkları düzenlemeye ise henüz hazır değil. Hoskinson konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“ABD’de kategoriye göre düzenleme yapıyoruz, bir şeye menkul kıymet, başka bir şeye emtia ve başka bir şeye para birimi diyoruz. Ardından düzenleyici kurumlar, bu alanlarda uzmanlaşmış bu kategoriler etrafında inşa ediliyor.”

Ancak diğer taraftan, Bitcoin’in bir para birimi veya altın veya bir meta olarak görülebileceğini belirtti. Bu da düzenleyici kurumların bu varlıkları sınırlandırmasını dolayısıyla da düzenlemesini zorlaştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.