Celsius’un Citi’den Danışmanlık Hizmeti Aldığı Bildiriliyor

0 6

Kripto kredi şirketi Celsius’un, likidite sorunlarına ilişkin olası çözümler hakkında Citigroup’tan tavsiye aldığı bildiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde çekim işlemleri ve transferleri durduran Celsius’un, konu hakkında olası çözümler oluşturmak için bankacılık devi Citigroup’un danışmanlık hizmetlerinden yararlandığı bildiriliyor. The Block tarafından aktarılan ve konu hakkında bilgi sahibi olan kaynaklara dayandırılan habere göre Celsius, yaşadığı likidite sıkıntılarının ardından tavsiye vermesi için Citigroup’u atadı. Kaynak, Citi’nin danışman sıfatıyla işe alındığını; bilançolarından para vermek gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Diğer bir deyişle Citi, Celsius’a “potansiyel finansman” seçenekleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Habere göre bu, bankanın Celsius ile ilk ilişkisi değil. Banka ayrıca Celsius’a madencilik yan kuruluşunun iş ve halka arz (IPO) planları hakkında da tavsiyede bulunuyor. 

Wall Street Journal tarafından bildirilen başka bir habere göre ise Celsius ayrıca olası çözümler konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere hukuk firması Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP’den yeniden yapılandırma avukatları da tuttu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.