Coinbase, Listeleme Prosedürlerini Değiştiriyor

0 3

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, insider trading olayını engellemek amacıyla listeleme prosedürlerini değiştirdiğini söyledi.

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, kripto topluluğunda tartışma yaratan insider trading konusuna eğilmiş gibi görünüyor. CEO Armstrong, Perşembe günü yayımlanan bir blog yazısında insider trading olayını engellemek için yeni prosedürler uyguladığını söyledi. Platform, listeleme kararlarını kripto varlık borsaya entegre edilmeden önce açıklayarak zincir üstü verileri takip ederek bundan avantaj sağlayan kişileri önlemeyi amaçlıyor. Armstrong konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bunlar herkese açık veriler olsa da, tüm müşterilerin kolayca erişebileceği veriler değil. Bu nedenle, bu bilgi asimetrisini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.”

Armstrong ayrıca Coinbase çalışanlarının insider trading yaptığı şeklindeki yaygın şüpheleri de ele aldı. Böyle bir ihtimalin varlığını kabul eden CEO, diğer taraftan şirketin bu konuda “sıfır toleransa” sahip olduğunu ve tespit edilmesi durumunda çalışanları derhal işten çıkarmaktan çekinmeyeceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.