Dünyanın İlk NFT Uçak Biletleri Piyasaya Sürüldü

0 3

NFT sektörü tüm dünyada ilgi toplamaya ve etkisini artırmaya devam ediyor. Hemen hemen her şeyin NFT’ye dönüştürülmesi giderek daha yaygın bir hal alıyor. Bu kez İspanyol havayolu şirketi tarafından uçak biletleri NFT’ye dönüştürülerek satışa sunuldu.

Önde gelen İspanyol havayolu şirketlerinden biri olan Air Europa, dünyanın ilk NFT uçak bileti serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. NFT serisi için blok zinciri kuruluşu TravelX ile ortaklık kuran Air Europa, bu koleksiyondan bilet satın alan kullanıcıların, 29 Kasım 2022’de Madrid ve Miami arasında özel bir uçağa bineceğini açıkladı.

Air Europa, NFT Şeklindeki İlk Uçak Biletlerini Satışa Sundu

Air Europa, Algorand’daki ilk NFT uçak biletini piyasaya sürdü. İlk NFT uçak biletleri, İspanya merkezli Air Europa ile blok zincir firması TravelX iş birliğiyle satışa sunuldu.

NFtickets olarak adlandırılan özellik, TravelX platformunda satın alınabilecek. İlk müzayede, süreç iki haftada bir tekrarlanacağı için 11 Nisan’da yapıldı.

NFT biletlerin geleneksel eşsiz tokenlar gibi çalıştığını açıklayan TravelX, işlem yapıldığında, işlemleri blok zincirine kaydederek, sahiplerin koleksiyonlarını sunabileceğini ve eşleşen bir uçak bileti satın alabileceğini belirtti.

Havayolu şirketi, hareketin alıcılara “bir parça seyahat endüstrisi geçmişine sahip olma ve ilk blockchain destekli uçuşa katılma fırsatı” vereceğini aktardı. Uçak, 29 Kasım 2022’de Madrid’den kalkacak ve Miami’ye inecek.

NFT’ler, tamamen karbon nötr olarak çalışan Algorand’ın blok zincirinde basılıyor. TravelX’in Kurucu Ortağı Facundo Diaz, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Geleneksel NFT’nin en iyilerini harmanlayacağız, ancak gerçek dünya uygulamasını ve deneyimini ekleyeceğiz. Bu, gezginlerin yeni bir koleksiyon sanat eseri türüyle birlikte blok zincir cüzdanlarından kolayca yönetebilecekleri ve ticaret yapabilecekleri daha iyi bir uçak bileti sağlayacak. NFTickets’in sanat, seyahat ve teknolojinin mükemmel birleşimi olacağına inanıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.