ELF Coin Nedir? Aelf (ELF) Coin Yorum ve Geleceği 2022

0 4

Bu yazımızda ELF coin nedir, kripto para birimi Aelf (ELF) nedir, ELF coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte ELF coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

ELF Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ELF Coin 2.99 TL TL’den işlem görüyor. ELF Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.67% değişim gösterdi. ELF Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 24,045,938 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 83,314,331 $ dolar seviyesinde.

ELF Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ELF Coin 0.180596 $ dolardan işlem görüyor.

Aelf (ELF) Coin Nedir?

Aelf, özellikle blok zincirler için özelleştirilebilir bir işletim sistemidir (OS). Ekip, blockchain topluluğunun “Linux sistemi” olmasını hedefliyor.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, blok zinciri benimseme ve inovasyon katlanarak ilerliyor. İlk olarak, Bitcoin eşler arası bir dijital para birimi olarak yolu açtı. Basit bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Daha sonra Ethereum, akıllı sözleşmeler aracılığıyla belirli merkeziyetsiz uygulamalar (DApp’ler) oluşturmayı mümkün kıldı. Ancak bu, bugün kullandığımız Windows, MacOS ve Linux gibi sağlam işletim sistemlerinin gerisinde kalıyor.

Mevcut işletim sistemlerimiz, DApp’leri verimli bir şekilde çalıştıramazken, mevcut blok zincirlerin de dezavantajları vardır. Ölçeklenebilir değiller, akıllı sözleşmenin yürütülmesine müdahale edebilirler ve yeni teknolojiyi sorunsuz bir şekilde dahil etmek için bir fikir birliği protokolünden yoksundurlar. Aelf bu sorunları çözer.

Aelf Nasıl Çalışır?

Aelf, mevcut blok zinciri teknolojisiyle ilgili sorunları çözmek için iki temel yeniliğe odaklanıyor: yan zincirler ve benzersiz bir yönetişim sistemi. Proje, daha uyarlanabilir yönetişim için Delegated Proof-of-Stake konsensüs sistemini kullanırken ölçeklenebilirliği iyileştirmek için yan zincirlerin kullanımı yoluyla kaynakları ve akıllı sözleşmeleri ayırıyor.

Yan zincirler

Aelf, platformda akıllı sözleşmeleri yürütmek için bir ana zincir ve çok sayıda yan zincirden oluşur. Ana zincir, tüm sistemin omurgasıdır ve ayrıca dış zincirlerle etkileşime girme yeteneğine sahiptir. Her bir yan zincir, belirli bir akıllı sözleşme türüne adanmıştır. Yan zincirler birbirleriyle etkileşime giremezler, bu nedenle bilgi iletirken ana zincir aracılığıyla iletişim kurmaları gerekir.

Tüm yan zincirler, bir yan zincir indeks sistemi aracılığıyla ana zincire bağlanır. İndeks sistemi zincirleri iki gruba ayırır:

  • Yüksek öneme sahip dış zincirler (Bitcoin, Ethereum, vb.)
  • Aelf işletim sisteminde dahili yan zincirler

Örneğin, ana zincir, Bitcoin’in bir zincir olarak dallanmasına, varlık değiş tokuşları için bir yan zincire ve diğer varlık türleri için başka bir zincirin kopmasına sahip olabilir. Ek olarak, yan zincirler tekrar alt zincirlere ayrılabilir. Daha fazla örnek vermek gerekirse, “diğer varlık türleri” zincirinin her varlık türü için bir alt zinciri olabilir ve bu zincirlerin her biri daha da parçalanabilir.

Bu strateji, Ethereum’un parçalama tekniğine benzer ve ağın verimli bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olmalıdır. Ekosistemi yan zincirlere ayırmak, bir alandaki şişkinliğin tüm ağı etkilememesini sağlar.

Token Ekosistemi

Yan zincirlerin indeksleme için ana zincire işlem ücreti ödemesi gerekir. Bir yan zincir ekosisteme ne kadar çok katkıda bulunursa, ödemesi gereken işlem ücreti o kadar az olur. Yaygın olarak benimsenen Bitcoin, herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yan zincirler ayrıca kendilerine bağlı olan tüm alt zincirlerden ücret alabilir.

Konsensüs Protokolü

Aelf node’lerin çok sayıda yan zincirden ana zincire bilgi kaydetmesi gerektiğinden, normal bir Proof-of-Work (PoW) veya Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritması yeterli olmayacaktır. Bunun yerine, Aelf ana zinciri, ağı korumak için Ark’a benzer Delegated Proof-of-Stake (DPoS) kullanır.

Bir Aelf tokeni (ELF) sahibi olarak, hangi node’lerin madencilik node’leri olacağına oy verirsiniz. Buna karşılık, seçilen node’ler, madencilik ikramiyelerinin diğer node’lere ve paydaşlara nasıl dağıtılacağına karar verir.

Aelf, Aelf OS aracılığıyla oluşturulan herhangi bir zincirin madenciliğini ana zincirle birleştirmesini ve kendi fikir birliği protokolünü geliştirmesini önerir. Yan zincirleri kendi konsensüs protokollerini kullanmaya teşvik etmek, kendi özel amaçları için özelleştirmelerini sağlar.

Aelf Ekibi

Aelf, Ma Haobo tarafından kuruldu. Haobo daha önce Hoopox’un kurucusu/CEO’su ve GemPay ve AllCoin’in CTO’suydu. TechCrunch’ın kurucusu ve CEO’su J. Michael Arrington ve FGB Capital’in kurucu ortağı Zhou Shouji, ekibi danışma kurullarının üyeleri olarak destekliyor.

En önemlisi, yine de, proje çok sayıda risk sermayesi şirketinden önemli miktarda yatırım aldı. Token satışına Draper Dragon, Blockchain Ventures, FGB Capital ve 10’dan fazla yatırım firması katıldı. Aslında proje o kadar popüler oldu ki ekip, satışa başladıktan sonraki iki hafta içinde 55.000 ETH hedefine ulaştıktan sonra ilgilenen yatırımcıların çoğunu geri çevirmek zorunda kaldı.

Hâlâ genç bir proje olan Aelf ekibi, ürünlerini geliştirme sürecinde. Token satışından bu yana Decent, Theta ve U Network ile ortaklıklar kurdular. Ayrıca yol haritalarının önemli bir bölümünü zamanında tamamladılar.

Haziran 2018’de ekip, projenin test ağını başlattı. Ve aynı yıl Eylül ayında yan zincir yeteneklerini geliştirmeyi bitirdiler. Bu güncelleme, yan zincir oluşturma, dizin oluşturma ve zincirler arası birlikte çalışabilirliği içeriyordu. Ana ağ lansmanı hala 2019’un başlarında planlanıyor ve ekip bu son tarihi kaçırmaları için hiçbir neden göstermedi.

Aelf (ELF) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Aelf, dApp ekosisteminde oldukça yeni bir proje ve rakip, ancak bu, risk sermayesi alanından iyi destek almasını engellemedi. Aynı zamanda, gelişme ilerledikçe onu desteklemek için iyi ortaklıklar elde ediyor. Bu, benzersiz yönetişim modelinin ve blok zincirindeki kaynak kullanımını kontrol etmek için yan zincirlerin kullanımının bir blok zinciri işletim sistemi için uygun kabul edildiğini gösteriyor.

Elbette proje daha gelişmiş benzer projelerin gerisindedir, ancak bu, çözümünün yan zincir tabanlı bir işletim sisteminin geliştirilmesi için en iyi seçim olacağı anlamına gelmez. Ayrıca Aelf, ağının esnekliğinden ve ölçeklenebilirliğinden büyük faydalar görebiliyordu.

Token fiyatındaki düşüş, token piyasaya sürüldüğünde girenler için hayal kırıklığı yaratabilir, ancak yılın başından bu yana kripto para piyasalarında görülen kayıplarla uyumlu değil. Bu iddialı proje için çok geç olduğunu söylemek için kesinlikle çok erken.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.