Fenerbahçe’nin Kalecisi Altay Bayındır, Çizdiği Resimleri NFT Olarak Satışa Sundu

0 33

Fenerbahçe’de oynayan milli kaleci Altay Bayındır, 24. doğum gününe özel bir projeye imza atarak kendi çizdiği resmi NFT’ye dönüştürdü.

Bayındır, Blue Earth adını verdiği NFT’den elde ettiği geliri, nitelikli eğitime erişmede eşitsizlikler yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için atölyeler yapan bir vakfa bağışlayacağını açıkladı.

NFT’den Elde Edileceği Geliri Bağışlayacak

Milli kaleci, NFT’ye dönüştürdüğü çalışmasını 1 Ethereum fiyatla açık arttırma aracılığıyla OpenSea platformunda satışa çıkardı. Bayındır, NFT’den elde edilecek gelirin nitelikli eğitime erişmede eşitsizlikler yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için atölyeler yapan vakfa bağışlayacağını açıkladı.

Bayındır’ın konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Bugün doğum günüm. Benim için bu özel günde özel bir projeye imza atmak istedik. Çizdiğim bir resmi NFT olarak açık artırmada satışa sunuyor, geliri ise nitelikli eğitime erişmede eşitsizlikler yaşayan çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için atölyeler yapan Sosyal Ben Vakfı’na bağışlıyoruz.

İklim kriziyle boğuşan dünya, gelecek nesilleri, hiç de hak etmedikleri bir doğa ve çevresel faktörlerle karşılamaya hazırlanıyor. Ben de tüm çocuklar için bir şey yapabilmeyi umuyorum: Çocuklar ve doğa için bir şeyler yapmak istedim, onlar için çizdim. Eserimin adı Blue Earth!”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.