FTX US, Hisse Senedi Alım Satım Hizmeti Başlatıyor

0 0

Önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından FTX’nin ABD kolu, sıfır komisyonlu hisse senedi alım satım hizmeti sunacak. Hamle, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in %7.6 Robinhood hissesi satın almasının ardından geldi.

FTX US bugün, hisse senedi alım satımı hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu. Yapılan basın açıklamasına göre söz konusu hizmet, FTX US mobil uygulaması aracılığıyla sunulacak ve yüzlerce ABD borsasında işlem gören şirkette ve borsada işlem gören fonlarda alım satım yapmaya olanak tanıyacak. Kullanıcılar Circle’ın stablecoini USDC ile işlem yapabilecek. FTX US başkanı Brett Harrison konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Amacımız, tüm varlık sınıflarındaki müşterilerimize bütünsel bir yatırım hizmeti sunmak… Bireysel yatırımcıların şeffaf ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla kolayca kripto, NFT’ler ve geleneksel hisse senedi alıp satabilmeleri için tek bir entegre platform oluşturduk.”

ABD’nin işlem hacmi açısından en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, bu tür bir hizmet sunmayı planlamadığını söylemişti. Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance de daha önce tokenize hisse senedi hizmetini düzenleyici baskıları nedeniyle durdurmuştu. Bu nedenle söz konusu hamle FTX’in biraz daha öne çıkmasını sağlayabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.