Futbol Kulübü RCD Espanyol, Bitcoin ve Kripto Paralarla Ödeme Kabul Eden İlk İspanyol Kulübü Olacak

0 3

RCD Espanyol, Crypto Snack ile bir araya gelerek taraftarların kripto parayla bilet satın almasına izin vermeye başlıyor.

İspanya, Katalonya merkezli futbol kulübü, taraftarların çeşitli kripto para birimleriyle maç biletleri, ürünler ve yiyecek- içecek satın almalarını sağlayacak. Teklif, La Liga’nın gelecek sezonunun başlamasıyla (Ağustos 2022) geçerli olacak.

Dijital varlıklar ve futbol endüstrisi, geçtiğimiz birkaç ay içinde nispeten güçlü bir bağ kurdu. Dünyanın her yerinden çok sayıda kulüp, kripto şirketleriyle ortaklıklar duyurdu, borsaları sponsor olarak tanıttı veya varlık sınıfını bir ödeme yöntemi olarak kabul etti.

Bununla birlikte, La Liga henüz sektöre bu kadar yoğun bir şekilde dahil olmadı. Bir basın açıklamasına göre, bu trend, RCD Espanyol’un taraftarlarına maçlar sırasında bilet, yiyecek ve içecekleri Bitcoin ve diğer dijital varlıklarda satın almalarına izin vereceği bu yaz değişmek üzere. Bunu yapmak için kulüp, Barselona ve Estonya merkezli bir finansal uygulama olan Crypto Snack ile ortaklık kurdu.

RCD Espanyol CEO’su Mao Ye Wu, işbirliğinin “saha içinde ve dışında büyük avantajlar” sağlayacağına ve futbol taraftarlarına bir maça katılırken ek fırsatlar sağlayacağına inanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.