Hindistan Merkez Bankası, Coinbase’in Hizmetlerini Durdurdu

0 0

Coinbase’in hizmetleri, Hindistan Merkez Bankası’nın yaptığı baskı sebebiyle durduruldu.

Bloomberg’ün haberine göre Hindistan Merkez Bankası, ülkenin çevrimiçi perakende ödeme sistemi aracılığıyla kripto para satın alma sürecini durdurdu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre şirket, lansmanın ardından Hindistan Merkez Bankası tarafından gayri resmi bir biçimde baskı altına alındı. Borsa, bu baskı neticesinde UPI’yi (Evrensel Ödemeler Arayüzü) devre dışı bırakmak zorunda kaldı.

UPI, dijital varlıklar ve fiat paralar arasında bir köprü oluşturma amacıyla Hindistan’da geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sisten daha önce ülkenin merkez bankası tarafından desteklenmiştir. Bloomberg, merkez bankasının bu konuyla ilgili bir yorum yapmaktan kaçındığını da ifade etti.

Coinbase, Nisan ayında devlet destekli bir ödeme arayüzü kullanarak Hindistan’daki operasyonlarını genişletti. Merkez bankasının desteklediği sistemle, kullanıcılar rupi olarak ödeme yapabilir ve yasal olarak kripto para birimi satın alabilirler.

Coinbase, Hindistan pazarından çekilmediklerini ve kısa bir süre içerisinde tekrar faaliyetlerine devam etmek istediklerini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.