HSBC, Asyalı Müşterileri için Metaverse Portföyü Başlattı

0 3

İngiltere merkezli çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi HSBC Holdings Plc, İngiltere’deki sanal gerçeklik pazarında daha da ilerlemeyi hedeflerken, Hong Kong ve Singapur’daki özel bankacılık müşterilerine metaverse fırsatları sunmak için bir fon başlattı.

HSBC, Metaverse Ekosistemindeki Şirketlere Yatırım Yapmaya Odaklandı

Londra merkezli banka yaptığı açıklamada, HSBC Asset Management tarafından yönetilen isteğe bağlı portföyün metaverse ekosistemindeki şirketlere yatırım yapmaya odaklandığını ve önümüzdeki on yılda metaverse’te küresel büyüme fırsatlarını yakalamayı hedeflediğini aktardı.

Geçen ay HSBC, spor, e-spor ve oyun tutkunlarına yönelik bir site satın alarak, sanal evrene katıldıktan sonra metaverse’teki ilk adımını attı. CEO Noel Quinn’in daha önce bankanın kripto para birimi alım satım masası başlatma veya müşterilere yatırım olarak dijital para birimlerini kullanma planı olmadığını söylemesine rağmen, banka bu alanda bir takım girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

HSBC Asset Management portföy yöneticisi Nicholas Dowell Londra’da şu açıklamaları yaptı;

“Metaverse birçok kişi tarafından internetin evriminde bir sonraki aşama olarak görülüyor ve günlük yaşamlarımız üzerinde etkili olması bekleniyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.