İngiliz Hırsızların, Kripto Yatırımcılarının Cep Telefonlarını Hedeflediği Bildirildi

0 2

The Guardian’ın yayımladığı habere göre, İngiltere’deki hırsızlar kullanıcıların dijital varlıklara erişmek için telefonları hedef alması nedeniyle Londra’da kripto hırsızlığının arttığını iddia ediyor.

İngiliz polisi, dijital para yatırımcılarını hedef alan hırsızlar konusunda yatırımcıları uyardı. Polis, hırsızların telefonları çaldıktan sonra mağdurların binlerce euroluk dijital varlıklarının da çalındığını bildiriyor.

The Guardian, Londra polisi tarafından sağlanan bir dizi anonimleştirilmiş suç raporunu inceleyerek, suçluların dijital varlıklara ulaşmak için cep telefonlarını hedef aldığını ortaya koydu.

Bir mağdur, soyguncuların Londra’daki Liverpool Street istasyonunun yakınında içinde bulunduğu Uber’i durdurarak telefonunu zorla aldığını bildirdi. Soyguncular, mağdurun Coinbase hesabından 5.000 eurodan fazla Ethereum çaldıktan sonra telefonu geri verdi.

Başka bir vakada bir mağdurun saldırganlar tarafından duvara karşı tutularak, yüz doğrulaması ile akıllı telefonunun kilidini açmaya zorlanmasıyla ilgili. Soyguncular, mağdurun hesabından 6.000 euro’luk XRP aktardı.

Attack on the 50 Foot Blockchain’in yazarı David Gerard, kripto kullanıcılarının dijital varlıklarını nakit taşımakla aynı şekilde düşünmeleri ve kripto paralarını hesaplarında tutmaktan kaçınmaları konusunda uyardı. Gerard, The Guardian’a şunları söyledi:

“Soyulursam ve paramı banka havalesi yapmaya zorlarlarsa, banka paranın nereye gittiğini takip edebilir ve her türlü geri dönüş olabilir. İşlemi tersine çevirebilirsiniz. Kripto ile ilgili de kripto paralarımı cüzdanıma aktarırsam param bende kalır ve geri alamazlar.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.