Kebapçı Metaverse’te Aldığı Siparişlere Yetişemiyor

0 4

Türkiye’de bir kebapçı, metaverse’te yerini aldı. Bursa’da hizmetini sürdüren genç kebapçı, sanal evrenden gelen kebap siparişlerine yetişemediğini dile getirdi.

23 yaşındaki genç girişimci Ahmet Yahyazade, babasından kalan kebapçıyı işletirken Metaverse dünyasına da markasıyla adım attı. Metaverse’ten arsa alan girişimci, kendi kebapçısına benzer bir mimaride dükkan açtı.

Kebapçı artık birçok avatardan sipariş alıyor. Avatarların Metaverse’den sipariş verdikleri kebapları gerçek dünyada sahiplerine ilettiklerini söyleyen Yahyazade, siparişlere yetişemediğini ifade etti:

“Metaverse; sanal evrende daha önce butik restoran açılmış ancak devamı getirilememiş. Biz araştırmalarımız sonrası gördük ki, dünyada ilk defa Metaverse’de yer alan bir kebapçıyız. Metaverse’den kendi armamızı satın aldık. Bunun üzerine güzel bir çizim yaptırdık. Çizimin üzerine de müşterilerimiz için iş yerimizi kurduk. Şu anda Metaverse üzerinden verilen siparişleri gerçek hayatta teslim edebiliyoruz. Metaversede iş yerimizi ziyaret edip token toplayanlar gerçek hayatta bazı ürünleri ücretsiz olarak bizden alabiliyor. Biz sadece kebapçı değil kendimizi geliştiren bir kebapçı olarak bilinmek istiyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.