Kripto Ödeme Girişimi Request Finance 5.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

0 1

Kripto ödeme girişimi Request Finance, Animoca Brands gibi önde gelen yatırımcıların katıldığı başlangıç turunda 5.5 milyon dolar topladı.

Şirketler için faturalandırma, harcama ve maaş bordrosu gibi işlemleri basitleştiren girişim, risk sermayesi şirketi Balderton Capital ve oyun şirketi Animoca Brands gibi şirketlerden 5.5 milyon dolar yatırım aldı. Girişim ayrıca VC XAnge ve Aave’nin kurucusu Stani Kulechov ve The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastian Borget gibi melek yatırımcıların da ilgisini çekti. Söz konusu fon ile şirket daha fazla personel işe almayı ve pazarlama faliyetlerini artırmayı planlıyor.

Kurucu ve CEO Christophe Lassuyt, girişimi “web3 Bill.com” olarak nitelendirdi ve The Block’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bill.com, müşterilerin tek bir tıklamayla yüzlerce faturayı ödemelerine yardımcı oluyor ve biz de Request Finance ile bunu yapıyoruz. (…) 50 farklı para biriminde 100 faturayı 20 farklı ülkeye tek tıkla ödeyebilirsiniz.”

Ocak 2021’de kurulan şirket, şimdiye kadar içerisinde The Sandbox, Polygon, MakerDAO ve Near Protocol gibi alanın önde gelenlerinin de olduğu 20 müşterisi olduğunu ve 200 fatura ödediğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.