Lego ve Epic Games, Metaverse Platformu Oluşturmak İçin İş Birliği Yaptı

0 0

ABD merkezli oyun şirketi Epic Games, oyuncak şirketi Lego ile birlikte metaverse platformu oluşturmak için iş birliği yaptığını açıkladı. Anlaşmaya göre iki şirket, çocuklar için bir sanal alan oluşturacak.

Danimarka merkezli oyuncak şirketi Lego ve ABD’li oyun devi Epic Games’ten metaverse ile ilgili yeni bir hamle geldi. İki dev şirket, çocuklara yönelik metaverse platformu kurmak için anlaşma yaptığını duyurdu.

Çocuklar İçin Metaverse Platformu Kurulacak

Lego ve Epic Games çocuklar için bir sanal evren oluşturmak için bir araya geldi. Epic Games CEO’su Tim Sweeney konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Metaverse’te çocuklar ve aileler için tasarlanan eğlenceli bir alan oluşturmak için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.”

İki şirketin birlikte paylaştığı basın açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı;

“Lego Grup ve Epic Games, internetin bir sonraki hâlinin çocukların iyiliği düşünülerek tasarlandığından emin olmak için deneyimlerini birleştiriyor.”

Oluşturtulacak yeni metaverse platformuyla ilgili daha fazla detay verilmedi. Ancak iki dev şirket de çocukların güvenliğini korunacağını ve ebeveynlerin dijital deneyimler üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlanacağının altını çizdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.