Metaverse Kavramını Ortaya Atan Yazar Stephenson, Kendi Metaverse’ünü Oluşturuyor

0 3

Popüler bilim kurgu yazarı Neal Stephenson, metaverse kavramını hayatımıza soktuğu romanı “Snow Crash”i 1992 yılında yayınlamıştı. Yazar şimdi vizyonunu hayata geçirmek için başka bir kripto OG olan Peter Vessenes ile birlikte çalışıyor.

İkili Çarşamba günü, Lamina1 adlı kendi metaverse odaklı blok zincirini oluşturduklarını duyurdu. Stephenson başkan olarak görev yaparken Vessenes projenin CEO’su olacak. Lamina1, sanal ve artırılmış gerçeklik entegrasyonlarına odaklanan açık metaverse versiyonlarına odaklanacak. Stephenson bir röportajda CoinDesk’e şunları söyledi:

“Microsoft [MSFT] gibi büyük şirketler ilgilenmeye başlarken, aynı zamanda birçok küçük oyuncunun da ilgilenmeye başladığını gördük. Metaverse’e girmek ve hayallerini inşa etmek, fikirlerini inşa etmek, yaratıcı fikirlerini veya ticari emellerini gerçekleştirmek isteyen birçok insan var.”

Lamina1’in test ağı ve betanet’inin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve nihai hedef, romanın kendisinden ilham alan sürükleyici bir 3D metaverse oluşturmak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.