New York Senatörleri, Rug Pull İçin Yeni Kanun Teklifi Sundu

0 0

ABD’nin New York eyaletinde bu hafta yayınlanan mevzuat, rug pull (halı çekme) ve kriptoya özgü olan diğer dolandırıcılık biçimlerinin önüne geçilmesini hedefliyor.

Senato Yasası S8839, kamu kayıtlarına göre “sanal para dolandırıcılığı, rug pull, özel anahtar dolandırıcılığı ve hileli başarısızlık suçlarını sabitler”. Yeni sunulan yasa tasarısı A8820, bir tamamlayıcı yasa minvalinde olacak. Tasarı, New York Eyaleti Yasama Meclisinin alt meclisine sunuldu.

Kanun teklifleri sırasıyla Eyalet Senatörü Kevin Thomas ve Meclis Üyesi Clyde Vanel tarafından sunuldu.

Bir geliştiricinin veya kurucu ekibin ani çıkışına ve yatırımcı fonlarının çalınmasına atıfta bulunan bir terim olan rug pull, kripto alanında, özellikle de NFT’ler etrafında bu hareketlerin yaygınlığı göz önüne alındığında dikkate değer bir konu. Geçtiğimiz ay New York federal savcıları, sahte bir NFT projesi olan Frosties’in rug pull hareketiyle ilgili olarak bir çift sanık aleyhinde suçlamada bulundu.

New York mevzuatı, bu tür kurucu geliştirme ekiplerinin beş yıllık bir süre içinde token varlıklarının önemli yüzdelerini satma yeteneklerine sınırlamalar getiriyor.

Yasa Tasarısı Kodlar Komitesi’ne sevk edildi.

Önerilen yasa, onaylandığı takdirde onaylandığı günden otuz gün sonra yürürlüğe girecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.