Nike’ın Metaverse İçin Tasarladığı Ayakkabılar 8 Bin Dolara Satılıyor

0 4

Nike’ın metaverse için tasarladığı ayakkabıları, NFT koleksiyonu olarak yayınlanmıştı. Nike’ın NFT spor ayakkabıları ortalama 8 bin dolara alıcı buluyor.

Facebook’un Meta ismini alması ve Meta’nın metaverse için önemli yatırımlar yapmaya başlamasıyla birlikte gelişmeye başlayan metaverse evreni her geçen gün birçok şirketin bu alana girmesiyle popüler bir teknoloji haline geldi.

Nike’ın Metaverse Ayakkabıları 8 Bin Dolara Alıcı Buluyor

Birçok şirket metaverse’te kullanılacak eşyaları da sanal olarak üretmeye başlandı. Bu şirketlerden biri de Amerikalı spor ayakkabı devi Nike oldu.

Geçtiğimiz Aralık ayında Nike, sanal spor ayakkabılar tasarlayan RTFKT şirketini satın almıştı.

Nike ve RTFKT, 20 bin NFT spor ayakkabıdan oluşan Nike Dunk Genesis Cryptokicks koleksiyonunu bu hafta satışa çıkardı. NFT olarak satışa sunulan bu sanal spor ayakkabılar, 7500 ile 9000 dolar arasında değişen fiyatlarıyla NFT pazarında alıcı buldu.

Nike’ın dijital spor ayakkabıları ortalama 8 bin dolara satılıyor. Nadir modeller çok daha yüksek fiyatlara ulaşıyor. Özel tasarım Cryptokicklerin fiyatı 133 bin dolara kadar çıkabiliyor. Alien temalı özel tasarım bir model ise 449 bin dolara satıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.