Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Etti

0 1

El Salvador, Honduras SEZ ve Lugano kentinden sonra Orta Afrika Cumhuriyeti de Bitcoin’i yasal olarak kabul ettiğini açıkladı.

El Salvador, Lugano ve Honduras Prospera’nın ardından Orta Afrika Cumhuriyeti de Bitcoin’i yasal olarak kabul ettiğini açıklayan bir yasa çıkardı.

Yayımlanan rapora göre, ülkedeki Ulusal Meclis, kripto para birimini ülkede yasal hale getirecek tasarıyı oy birliğiyle kabul etti.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i Yasal Olarak Kabul Ediyor

Ülkenin Maliye ve Bütçe Bakanı Calixte Nganongo ve Dijital Ekonomi, Posta Hizmetleri ve Telekomünikasyon Bakanı Gourna Zacko, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde kripto para birimi düzenlemesi için yasal çerçeveyi ve resmi para birimi olarak Bitcoin’i oluşturan mevzuatı başlattı.

Yasa, ülkenin ekonomik toparlanmasına yardımcı olmak için Ulusal Meclis tarafından oy birliğiyle desteklendi. Bitcoin, geçtiğimiz Eylül ayında El Salvador tarafından yasal olarak kabul edilen ilk ülke olmuştu.

Ayrıca, geçtiğimiz ay İsviçre’nin Lugano şehri de yasal olarak Tether ve LVGA ile birlikte Bitcoin’i kabul etti.

Bunun dışında Latin Amerika ülkesi Honduras’ta özel ekonomik bölge olan Honduras Prospera’nın bu ay, ekonomik büyümeyi hızlandırmak için Bitcoin’i yasal olarak kabul edeceğini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.