Oyun Şirketi SEGA, Gelecek Oyunlara NFT’leri Ekleyeceğini Duyurdu

0 0

Japonya merkezli çok uluslu video oyunu geliştirme ve yayımlama şirketi SEGA, geçtiğimiz aylarda sosyal medyadaki hayranların eleştirisinden sonra NFT içeriği için planlarını ertelemeye karar vermiş ve NFT planlarını rafa kaldırabileceği yönünde açıklamalar yapmıştı. Şimdi ise SEGA gelecek oyunlarına NFT’leri ekleyeceğini duyurdu.

SEGA, Oyunlarında NFT’lere Yer Verecek

SEGA çeşitli yöneticiler ve yapımcılarla yaptığı bir röportajda gelecekteki oyunlara NFT eklemeyi planladığını açıkladı. Röportaj sırasında şirket, SuperGame projelerinden daha fazla bahsederek projede birden fazla oyun olacağını doğruladı.

Röportajda, şirket yöneticisi VP Shuji Utsumi, gelecek tüm oyunların geleneksel oyun çerçevesinin ötesine geçen etkileşimli oyunlar olacağını açıkladı.

Yapımcı Masayoshi Kikuchi röportajın bir bölümünde “SuperGames”lerden bazılarının NFT’lere sahip olabileceğini açıkladı. Bulut oyunları ve NFT’ler gibi yeni alanları içerecek şekilde genişletilme yapılmasının oyunun geleceği için doğal bir uzantı olduğunu aktaran yapımcı, bu konuda gelişecekleri konusunda iddialı olduklarını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.