Raoul Pal, Borsanın Kripto Piyasasında Çöküşü Tetikleyebileceğini Uyardı

0 1

Goldman Sachs eski yöneticisi Raoul Pal, borsadaki potansiyel olumsuzluğun önümüzdeki aylarda kripto fiyatlarını tehdit edebileceğini söyledi.

Pal, Nasdaq’ı incelediğini söyledi ve teknik analiz açısından, kritik desteği kırılırsa endeksin potansiyel olarak daha düşük dipler yapma eşiğinde olduğunu belirtti.

“Hisse senetlerinin tutunamaması, düşük seviyenin çıkarılması durumunda ciddi aşağı yönlü riskleri ortaya çıkardı.”

Pal, kripto piyasaları için yeni düşüşlerin olacağının kesin olmadığını ancak mevcut makro koşulların dijital varlıkları da aşağı çekebilecek büyük bir düzeltmenin geldiğini ima ettiği konusunda uyarıyor.

“Enerji stoklarını, petrol emtialarını vb. kırmızı renkte görmek, hızlandırılmış bir paniğin tam bir ‘korelasyonu’ riskini artırmaya başlar. Saklanacak tek yer dolar ve muhtemelen tahviller olacaktır (çünkü herkes shorttur). Ve evet, buna kripto da yakalanır (yeni düşüşler değil).”

Pal, Real Vision ile yaptığı yeni bir röportajda, kriptonun düzeltme aşamasına gelmesi durumunda, genel olarak değişen bir piyasa yapısı içinde daha fazla gürültü olacağını düşünüyor.

“Girmek istediğim şeylerin pozisyonlarını katmanlamak için bu dezavantajı arıyorum… Açıkçası, kripto buna yakalanacak ve daha da düşecek ama sanırım hepimiz bunun iniş çıkışlarına alıştık.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.