Raoul Pal’dan Kripto Paralarla İlgili Konuştu

0 1

Real Vision CEO’su Raoul Pal, hem hisse senedi hem de dijital varlık yatırımcıları için açıklamalarda bulundu.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Delphi Media ile yaptığı yeni bir röportajda, ABD ekonomisinin büyük olasılıkla Federal Rezervi müdahale etmeye ve piyasaları desteklemeye zorlayacağını söylediği “şiddetli” bir düzeltmeden geçtiğini söylüyor.

“Asıl mesele şu ki, önümüzde en kötüsü var. Piyasalar tarafından tam olarak fiyatlandırılmadı. Bu ,nsanların beklediğinden daha hızlı olacak. İnsanların beklediğinden daha şiddetli olacak ve ondan sonra ileriye bakabiliriz.”

Pal, kriptoya bakıldığında, yeni ortaya çıkan varlık sınıfında uzun vadeli yükselişini sürdürüyor ve dijital varlıkların hala, ağdaki kullanıcı sayısı arttıkça bir ağın değerinin arttığını belirten Metcalfe Yasası tarafından yönetildiğini söylüyor.

“İnsanlar 2018’deki gibi kripto ekosistemini terk etmediler, bu yüzden çok daha özensiz bir yan aralığımız oldu ve bence benimseme devam ediyor ve eğer bu şekilde devam ederse, 2030’a geldiğimizde, sonunda beş milyar insan kripto para kullanacak.”

Pal, benimseme oranlarında olası bir yavaşlamayı dikkate alarak şunları söylüyor:

“Geçen yıl, %186’lık bir benimseme oranımız vardı. İnternete kıyasla bunun nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak, internetin benimsenme hızının yaklaşık iki katı ve bu gerçekten olağanüstü. Biraz yavaşlama olduğunu varsaysak bile, internetin beş milyon kullanıcıdan başlayarak altıncı yıldan sonra yaptığı yüzdelik değişimle aynı oranda yavaşlayıp yavaşlamadığını gördük. Ondan sonra, %43 yavaşlamaya başladı. Aynı miktarda ayarlarsak kriptoda %76 büyüme elde ederiz. Önümüzdeki dört yıl içinde 2,8 milyar kullanıcıya ulaşacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.