Savunma Sanayii Alanında İlk Kez Metaverse Fuarı Düzenlenecek

0 0

Yerli savunma, havacılık ve uzay sektörünü güçlendiren bir küme oluşturulması amacıyla kurulan SAHA İstanbul ya da diğer adıyla Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği, teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. SAHA İstanbul, ilk Metaverse Sanayi Fuarı düzenleyecek.

Savunma sanayii alanında dünyanın ilk metaverse fuarı, SAHA İstanbul tarafından düzenlenecek. Metaverse fuarı için hazırlıklar sürüyor.

SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, hem fiziki hem de sanal olarak gerçekleşecek.

“Metaverse Savunma Sanayi Fuarı Dünyada Bir İlk Olacak

Konuyla ilgili açıklama yapan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, şunları söyledi:

“25-28 Ekim tarihlerinde fiziki olarak yaptıktan sonra 1 Kasım’da 3 ay süreyle bu sefer metaverse olarak yapıyor olacağız. Bu da dünyada bir ilk. Yani savunma sanayiinde bir Metaverse Savunma Sanayi Fuarı yine dünyada bir ilk olacak.”

Fiziksel olarak fuara gidemeyenler daha sonra avatarları ile metaverse fuarına katılabilecek.

Metaverse Fuarı 1 Kasım 2022-15 Şubat 2023 Tarihleri Arasında

Program Müdürü Aydanur Toker Özel de şu açıklamalarda bulundu:

“Buralarda insanların etkinlikler düzenleyebilecekleri, birbirleriyle toplantılar yapabilecekleri, ürünlerini tanıtabilecekleri, birbirleriyle etkileşime geçip kartvizitlerini paylaşabilecekleri, chat yapabilecekleri modüllerini de yine kendi içerisinde barındırıyor olacak. Buna ilave olarak da üç boyutlu bir metaverse evrenimizde insanlar bunları bir de etkileşimli olarak anahtarları vasıtasıyla gerçekleştirebiliyor olacaklar.”

ASELSAN iştiraki Bites firması, ilk metaverse sanayi fuarının dijital altyapısını hazırlıyor. Yerli şirket bu fuar için, metaverse platformu kurdu.

25-28 Ekim’de fiziki olarak açılacak fuar, metaverse ortamında 1 Kasım 2022-15 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.