Sony, Metaverse’te Daha Fazla Aktif Olacak

0 7

Küresel elektronik devi Sony, eğlence stratejisinin bir parçası olarak metaverse deneyimleri söz konusu olduğunda odaklı bir yaklaşım izleyeceğini duyurdu. Playstation markasının sahibi olan şirket, Fortnite oyununun yapımcıları Epic’e ve başka bir oyun stüdyosu olan Bungie’ye yapılan önceki yatırımların bu yeni hamlenin bir parçası olduğunu açıkladı.

Oyun ve eğlence markaları artık daha fazla kullanıcıyı ekosistemlerine girmeye ikna etmek için metaverse deneyimlerini entegre etmeye çalışıyor. Eğlence ve oyun söz konusu olduğunda en etkili şirketlerden biri olan Sony, müşterileri çekmek için metaverse’ten ilham alan deneyimler eklemekle ilgilendiğini duyurdu.

Bu hafta düzenlenen yıllık strateji toplantısında Sony CEO’su Kenichiro Yoshida şunları söyledi:

“Metaverse aynı zamanda oyunların, müziğin, filmlerin ve animenin kesiştiği bir sosyal alan ve canlı ağdır.”

Sony’nin diğer şirketlere yaptığı önceki yatırımları arasında popüler çevrimiçi franchise Fortnite’ın yapımcıları Epic Games ve Destiny serisinin yaratıcıları Bungee yer alıyor ve bu yeni odağın bir parçası. Şirket tarafından sunulan rakamlara göre, son mali yılda gelirin %50’den fazlası oyun, film ve müzikle ilgili hizmetleri kapsayan eğlence bölümünden geldi.

Sony, metaverse sektöründe liderler arasında bir yer elde etmek için Playstation’ı kullanmayı planlıyor. Sony Playstation, dünyadaki en büyük kullanıcı tabanlarından birine sahiptir, bu nedenle bu yeni metaverse planları için bir araç olarak hizmet edebilir. Bu anlamda şirket, “çeşitli işleri ve oyun teknolojisindeki uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmayı ve metaverse alanında yeni eğlence deneyimleri yaratmayı” amaçladığını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.