Terra Destekçisi Pantera Capital, LUNA Yatırımının Durumunu Açıkladı

0 1

Terra destekçilerinden Pantera Capital, UST’nin çöküşü nedeniyle önemli bir kayıp yaşamadığını çöküşten çok önce yatırımının %80’ini nakde çevirdiğini açıkladı.

Terra geliştiricisi Terraform Labs’in yüksek profilli destekçilerinden biti olan Pantera Capital, LUNA ve UST’nin çöküşünün ardından bir açıklama yaptı. Şirket, çöküş nedeniyle önemli bir kayıp yaşamadı hatta aksine büyük bir kar elde etti.

Pantera Capital, Terraform Labs’e geçtiğimiz yıl iki yatırım yapmıştı. Şirket, Ocak 2021’de 25 milyon dolarlık turuna, Temmuz 2021’de ise 150 milyon dolarlık ekosistem fonuna destek olmuştu. Ancak şirket bu yatırımlarından erken çıktığı için önemli bir kar elde etti. Pantera Capital ortaklarından Paul Veradittakit, şirketin 1.7 milyon doları 170 milyon dolara çevirdiğini kaydetti.

Pantera ayrıca geçen hafta UST’nin sabitinin bozulduğunu fark ettiğinde kalan %20’lik LUNA yatırımının da çoğunu sattığını söylüyor. 

Ancak tüm girişim sermayesi şirketleri Pantera Capital kadar şanslı değil. Terra destekçisi olan bazı önce gelen risk sermayesi şirketlerinin önemli kayıplar yaşadığı biliniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.