Terra (LUNA), UST Sabitinin Bozulmasının Ardından %80 Düştü

0 0

Terra (LUNA), algoritmik stablecoini UST’nin sabitinin bozulmasının ardından son 24 saatte %84 gibi rekor bir düşüş yaşayarak 4 dolara kadar geriledi.

Son zamanların en çok konuşulan varlıklarından biri olan Terra’nın LUNA tokenı, bugün de düşüşünü sürdürdü. Dün Terra ekosisteminin algoritmik stablecoinin sabitinin bozulması ve 0.60 dolara kadar gerilemesiyle LUNA’da büyük bir düşüş yaşanmıştı. Bilindiği gibi LUNA-UST arasındaki ilişki nedeniyle, UST’nin sabitinin korunması için LUNA piyasaya sürülüyor. Bugün ise UST’deki düşüş sürdü ve 0.28 dolara kadar geriledi. Bu süreçte UST’nin sabitliğini sağlamak için 46 milyon LUNA piyasaya sürüldü. 

Terra’nın en büyük DeFi platformu Anchor’da kilitlenen toplam değer (TVL) de son iki günde 11 milyar dolar düşüş yaşadı.

LUNA’daki bu düşüş, kripto para piyasasında büyük ses getirdi. Şimdiye kadar gerçekleşen en büyük çöküşlerden biri olduğu ifade edilen olayda LUNA’nın fiyatı sadece bir haftada %90; sadece 1 saatte ise %7 düştü.

LUNA, yaklaşık bir ay önce belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 119 dolardan ise %96 düşüş yaşamış durumda.

Yayın saati itibariyle LUNA, 4.54 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.