Terra’nın UST’si Dogecoin’i Aşmaya Çok Yakın

0 3

Terra’nın UST stablecoin’i, artan talep nedeniyle piyasa değeri ile Dogecoin’i geçme yolunda ilerliyor.

Terra’nın UST’si, Binance USD’yi (BUSD) geçerek piyasa değeri açısından üçüncü en büyük stablecoin haline geldi. UST ayrıca 17.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle, en büyük meme kripto parası Dogecoin’i geçmeye yakın.

Ethereum ve diğer benzer blockchain platformlarıyla rekabet eden akıllı bir sözleşme platformu olan Terra, kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard (LFG) nedeniyle geçtiğimiz ay çok konuşuldu. LFG, UST kripto para biriminin istikrarını korumak için devasa bir Bitcoin rezervi inşa etti.

Tether (USDT) ve USD Coin (USDC), piyasa değeri açısından en büyük iki stablecoin olmaya devam ediyor. Bunlar sırasıyla 85,7 milyar dolar ve 50 milyar dolar değerinde. Bu stablecoin’ler merkezi varlıklara güveniyor. UST algoritmik bir stablecoin’dir; bu, fiyatının akıllı bir sözleşmeyle desteklenen bir algoritma yardımıyla dengelendiği anlamına gelir.

Önceki gün bildirdiğimiz üzere, LFG geçen hafta 105 milyon dolar değerinde Bitcoin daha satın aldı. İşin sonunda, Terra Bitcoin’de 10 milyar dolar tutmayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.