Tether USDT’yi, Kusama Ağında Başlattığını Duyurdu

0 0

Dolaşımda 80 milyar doların üzerinde bulunan Tether’in stabilcoin’i USDT, Kusama ağında başlatıldı. Piyasa değerine göre en büyük stabilcoin olan USDT, şu anda birkaç ağda bulunuyor ve şirketin yöneticileri bunun merkeziyetsiz uygulamayı geliştirmeye yardımcı olacağını düşünüyor.

13 Nisan’da yayımlanan bir gönderiye göre, Tether’in stabilcoin’i USDT, Polkadot’un Kusama ağında piyasaya sürüldü. Kusama, USDT’nin mevcut olduğu en son ağ ve Ethereum, TRON, Algorand ve EOS’u içeren bir listeye katıldı. USDT, Kusama ağı Statemine’deki ilk parachain üzerinde olacak.

USDT, Kusama Ağında Piyasaya Sürüldü

Tokenlerinin Kusama ağına eklenmesinin bir dönüm noktası olduğunu aktaran Tether, USDT’yi birden fazla ağda merkeziyetsiz uygulamaya sunduğu için memnun olduğunu belirtti.

Şu anda birkaç ağda bulunan ve piyasanın en yaygın kullanılan stabilcoin’i olan Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, lansman konusunda heyecanlı olduğunu dile getirerek şunları söyledi;

“Merkeziyetsiz ekosistemlerin önemine inananlar için Kusama, bunun mükemmel bir temsilidir. Kontrolü kullanıcılarının ellerine vermek için oluşturulmuş bir platform ve her geçen gün büyüyen bir ekosisteminde önemli bir varlık olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.