Trudeau’nun Rakibi, Kanada’yı Dünyanın “Blockchain Başkenti” Yapmak İstiyor

0 0

Blockchain ve kripto para biriminin Kanada’da büyük bir destekçisi var.

Pierre Poilievre, geçen hafta bir Muhafazakar liderlik kampanyası turundayken, Ontario’da bir restorana uğradı. Poilievre, fotoğraf çekimi için Bitcoin ile bir tavuk shawarma satın aldı. Hareket, Kanada’nın muhalefetteki Muhafazakar partisine liderlik eden Poilievre’nin kendisini kripto yanlısı olarak tanıtma yönündeki çabasının parçası olarak yorumlandı.

Önümüzdeki seçimlerde Başbakan Justin Trudeau’nun Liberal partisine meydan okumak isteyen Poilievre, kripto para birimlerini desteklemek için 20 dakikalık bir konuşma sırasında “Paranın kontrolünü politikacılardan ve bankacılardan alıp halka geri vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kripto paraların ateşli bir savunucusu olan Muhafazakar aday şunları söyledi:

“Hükümet Kanada para birimini yok ettiği için Kanadalılar Bitcoin gibi alternatif para birimlerini kullanabilmeli.”

Poilievre ayrıca seçmenleri “Kanada’yı dünyanın blockchain başkenti yapmak” için kendisini desteklemeye çağırdı.

Büyük Durgunluk sırasında diğer bazı merkez bankalarında olduğu gibi, Kanada Bankası da finansal panik döneminde borç vermeyi ve harcamayı teşvik etmek için son iki yılda niceliksel genişlemeyi kullandı. Bu politika Ekim 2021’de aşamalı olarak kaldırılmıştır.

Bu arada, Kanada’daki Bitcoin ticareti Mayıs 2018’de zirve yaptı ve Statista verilerine göre 2019, 2020 veya 2021’de bu seviyeye geri dönmedi. Bu, ülkenin yerel para birimindeki Bitcoin işlem hacimlerinin analizinden açıkça görülmektedir. Bu düşüşe rağmen, Kanada’nın geçen yıl en çok Bitcoin ticareti yapan dünyanın ilk 10 ülkesi arasında yer aldığı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.