Ukraynalı Bakan Fedorov, Kripto Para Bağışları İçin Teşekkür Etti

0 3

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, bugün Ukrayna için yardım kuruluşlarına kripto paralarla bağışta bulunanlara teşekkürlerini iletti ve şunları söyledi:

“Ukrayna’ya yardım için çalışmalar sürüyor: Kurşun geçirmez yelekler için 4 sınıf 200 set balistik plaka gönderildi.”

Rus işgalinin başlamasından sadece birkaç gün sonra, Ukrayna hükümeti, blok zinciri hizmeti Everstake ve kripto ticaret şirketi FTX ile işbirliği içinde merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olan Aid for Ukraine’e savunma çabası için kripto para birimi toplama yetkisi verdi.

Financial Times’ın haberine göre, 31 yaşındaki Fedorov kripto para birimiyle ödemeleri kabul edebilecek resmi hükümet cüzdanları açılmasını söylediğinde, plan aceleyle hazırlanmıştı. Cüzdanlar Bitcoin, Ethereum, USDT, Solana ve Dogecoin dahil olmak üzere birçok kripto para birimiyle bağış kabul ediyor.

Ukrayna hükümeti, 19 Mart itibariyle, binlerce kurşun geçirmez yelek, gıda, kasklar ve tıbbi malzemeler için 100 milyon dolardan fazla kripto para topladı. Hükümet bağışçıları caydırmamak için fonları kasıtlı olarak ölümcül olmayan ekipmanlara harcamayı seçmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.