Vitalik Buterin: Artık Milyarder Değilim

0 7

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin, atmış olduğu tweet’te artık bir kripto milyarderi olmadığını belirtti.

Buterin bu açıklamayı, dünyanın en zenginleri listesinde başı çeken Elon Musk ve Jeff Bezos ile ilgili bir tweet’e yanıt verirken yaptı.

Charles Hoskinson ve Joseph Lubin gibi isimlerle Ethereum’u kuran Buterin’in geçtiğimiz Kasım ayında 1,5 milyar dolarlık ETH’si bulunuyordu.

Ancak o günden beri en büyük ikinci kripto paranın değeri %50’den fazla azaldı ve Buterin’in varlıkları da yarı yarıya düştü. Bu durum Buterin’in “milyarder” statüsünün de değişmesine neden oldu.

Servetlerinin büyük bir bölümünü kaybeden diğer kripto milyarderleri arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao da yer alıyor. Bloomberg’e göre tüm kripto milyarderleri toplamda 80 milyar dolar kaybetti.

Buterin, Jeff Bezos’un ve Elon Musk’ın Twitter’da kendilerine gelen yorumlara yanıt vermesini övdü ve “büyük patronların” doğrudan halkla iletişime geçmemesinden ötürü şikayet etti. Daha sonra da artık kendisinin bir kripto milyarderi olmadığını söyledi.

Buterin, kripto milyarderi olduğu dönemlerde oldukça cömert davranışlarıyla takdir topladı. Ethereum kurucusu pandemiyi hafifletmeye yardımcı olmak için, SHIB arzının %5’ini bir Hint sağlık kuruluşuna bağışladı. Bu bağış o dönemlerde 1 milyar dolara eşdeğerdi.

Buterin birkaç hafta önce de Dogecoin Vakfı’na 1 milyon dolarlık Ethereum bağışladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.