Vodafone, Metaverse’te İlk Mağazasını Açtı

0 4

Vodafone, Decentraland’da hizmete giren Vodafone Metaverse Mağaza ile metaverse’teki ilk mağazasını açtığını duyurdu. Firma bu adımıyla Türkiye’de kendi sektöründe metaverse’te mağaza açan ilk operatör oldu.

Vodafone metaverse mağazasını ziyaret edenler kişisel dijital asistan TOBi tarafından karşılanıyor. Metaverse mağazasında Red ve FreeZone’a ait ürün ve hizmetler için özel bölümler bulunuyor. Ayrıca FreeZone Gaming kısmında oyun severler için çeşitli içerikler yer alıyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Araştırmalara göre metaverse, firmalar için 8 trilyon dolarlık fırsat barındıran büyük bir sanal evren olma yolunda hızla ilerliyor. Yeni nesil perakende anlayışını benimseyen bir şirket olarak, metaversede de var olmayı önemsiyoruz. Decentraland’de açtığımız Vodafone Metaverse Mağaza ile hem Vodafone Grubu ülkeleri arasında metaverse’te mağaza açan ilk ülke hem de Türkiye telekom sektöründe metaverse’te mağaza açan ilk operatör olduk. Bu mağazamızda müşterilerimize yeni nesil dijital deneyim yaşatarak ürün ve hizmetlerimize sanal evrende erişme imkanı sunuyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimize her ortamda en iyi dijital deneyimi sunmaya devam edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.