Yapılan Araştırma, Kripto Dostu Ülkeleri Ortaya Koydu

0 0

Coincub’ın araştırmasına göre Almanya, Singapur ve ABD, en kripto dostu ülkeler oldu.

Coincub tarafından yapılan araştırmaya göre Almanya, 2022 yılının en kripto dostu ülkesi oldu. Almanya’yı geçtiğimiz yılın birincisi Singapur ve ABD takip etti.

Coincub, kripto dostu ülkelerin son birkaç ayda değiştiğini ortaya koydu. Şirket, “Almanya’nın kripto para birimini kabul etmesi ve kripto yatırımlarına izin verme konusundaki çığır açan kararı, ülkeyi 2022 yılının ilk çeyreği için zirveye yerleştirdi” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki en büyük finans grubu Sparkasse, geçtiğimiz günlerde 50 milyon müşterisinde dijital varlık hizmeti sunmak istediğini açıkladı.

2021 yılının 4. çeyreğinde lider konumda yer alan Singapur şimdilik ikinci sırada yer alırken ABD de üçüncü sırada yer aldı. Avustralya ve İsviçre de dördüncü ve beşinci sırayı paylaştı.

Kripto dostu profilini geliştiren diğer ülkeler ise Hollanda, Fransa ve İspanya. Coincub’a göre bu ülkeler, sektöre karşı olumlu bir tutum izlemeye başladı. Ülkelerde kripto faaliyetleri artarken blockchain girişimlerinin sayısında da artış görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.