Yuga Labs, Sonsuz Bored Ape Yaratılmasına İzin Veren Kodu Sildi

0 1

Geçen yıl, kullanılması halinde sınırsız Bored Ape yaratabilecek bir kod vardı. Yuga Labs, bununla alakalı ilk açıklamasından bir yıl sonra, kodu iptal etti.

Yuga Labs, sonsuz sayıda Bored Ape Yacht Club NFT’si basma yeteneğini, bunu yapacağını ilk kez söyledikten bir yıldan fazla bir süre sonra kaldırdı. Yuga Labs kurucu ortağı şunları söyledi:

“Sözleşme sahibi şimdi yandı. Bunu uzun zamandır yapmak niyetinde olsak da, çok dikkatli değildik. Şimdi bunu yaparken rahat hissettim. Her şey bitti.”

Sorun, Haziran 2021’de NonFungibles CEO’su Dan Kelly’nin Twitter’da, Ethereum blok zincirindeki koda göre, popüler NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın olabildiğince çok Bored Apes basmasının mümkün olduğunu belirtmesiyle gündeme geldi. O zaman, resmi Bored Apes Twitter hesabı, bu kodu asla çalıştırmayacağını ve birkaç gün içinde kullanma yeteneğini iptal etmeyi planladığını açıklamıştı. 1 yıl aradan sonra bu kodun hala kaldırılmadığını gören Foobar olarak bilinen bir NFT geliştiricisi, bu kodun hala var olduğunu ve Yuga Labs’in onu asla iptal etmediğini söyledi.

Proje sık sık kimlik avı saldırılarının hedefi olduğundan bu kodun iptal edilmesi Bored Ape sahiplerini rahatlatabilir. Sadece dört gün önce, resmi Discord sunucusu saldırıya uğradı – bu yıl en az ikinci kez – ve kullanıcılardan 200 ETH (357.000 $) değerinde NFT çalındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.